Próbne egzaminy z Pi-stacją!

Zdając sobie sprawę, jak trudno jest w warunkach pandemii COVID-19 przygotować się do egzaminów i sprawdzić stan własnej gotowości, tak jak rok temu zespół Pi-stacji postanowił przygotować dwa próbne egzaminy: egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy) oraz egzamin ósmoklasisty z matematyki. Nasza próbna matura odbyła się 19 kwietnia 2021 r., a do próbnego egzaminu ósmoklasisty można było przystąpić w dniach 27-28 kwietnia 2021 r. Jednak wciąż można się sprawdzić, rozwiązując arkusze z niniejszej strony.

Nasze próbne arkusze zawsze składają się całkowicie z nowych zadań, niepochodzących z poprzednich egzaminów. Sprawdź swoją gotowość z Pi-stacją!

Format egzaminów

Egzamin przebiegał podobnie do oficjalnego. O godzinie 9:00 rano arkusz egzaminacyjny został opublikowany w tym artykule jako link do pliku w formacie PDF do wydrukowania. Jednocześnie udostępniliśmy interaktywny formularz do wpisywania odpowiedzi. Po przesłaniu formularza uczestnik egzaminu otrzymywał natychmiastową informację o uzyskanych wynikach do zadań zamkniętych. Rozwiązania zadań otwartych zostały omówione w godzinach popołudniowych w trakcie live streamów na YouTube (na kanale PistacjaMatematyka – pełny harmonogram poniżej). Po zakończeniu live streamu opublikowaliśmy w tym artykule klucz odpowiedzi do zadań otwartych i zamkniętych.

Formularz dał też możliwość wpłynięcia na to, które zadania otwarte zostaną omówione szczegółowo na live streamie. Każdy uczestnik mógł zaznaczyć zadania, które sprawiły mu najwięcej problemu. Te, które wskazało najwięcej osób, rozwiązaliśmy i objaśniliśmy na żywo. Wszystkich zadań nie zdążyliśmy szczegółowo omówić, ponieważ chcieliśmy, aby stream trwał co najwyżej 2 godziny, a bardzo podobne zadania mogły już zostać omówione w trakcie innych naszych streamów.

Sprawdź też nagrania tegorocznych streamów powtórkowych ze wszystkich działów egzaminacyjnych!

Powodzenia na tegorocznych egzaminach!


2021 Próbny egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy)

Szczegółowy harmonogram:

19 kwietnia 2021, godz. 9:00 Publikacja arkusza zadań i formularza odpowiedzi do zadań zamkniętych
19 kwietnia 2021, godz. 16:00 Live stream na YouTube z rozwiązaniami wybranych zadań
19 kwietnia 2021, godz. 18:00 Publikacja klucza odpowiedzi

 

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/Pistacja2021Matura

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/wW3R4YYoXQvG9Xok8

Live stream: https://youtu.be/t2i_-TyWFKk (zapis)

Klucz rozwiązań: https://bit.ly/Pistacja2021MaturaOdpowiedzi


2021 Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki

Szczegółowy harmonogram:

27 kwietnia 2021, godz. 9:00 Publikacja arkusza zadań i formularza odpowiedzi do zadań
28 kwietnia 2021, godz. 16:00 Live stream na YouTube z rozwiązaniami wybranych zadań
28 kwietnia 2021, godz. 18:00 Publikacja klucza odpowiedzi

 

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/Pistacja8klasa2021

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/G5vf3pdLYPJ3SXwK8

Live stream: https://youtu.be/mkHQaFjynag (zapis)

Klucz rozwiązań: https://bit.ly/Pistacja8klasa2021Odpowiedzi


Jak pisać próbne egzaminy w warunkach domowych

  1. Wybierz sobie taką godzinę, żeby móc pisać bez przerwy przez cały oficjalny czas przeznaczony na egzamin (170 minut w przypadku egzaminu maturalnego lub 100 minut w przypadku egzaminu ósmoklasisty).
  2. Przed pisaniem zgromadź wszystkie potrzebne ci przedmioty. Pamiętaj, że na egzaminie maturalnym możesz korzystać wyłącznie z: długopisu lub pióra piszącego na czarno, prostego kalkulatora, tablic maturalnych, linijki i cyrkla. Na egzaminie ósmoklasisty używanie kalkulatora jest zabronione. Można na niego wnieść wyłącznie długopis lub pióro piszące na czarno oraz linijkę.
  3. Odłóż na bok wszelkie urządzenia telekomunikacyjne i inne rozpraszacze.
  4. Wyłącz powiadomienia.
  5. Staraj się zmieścić rozwiązanie zadania w wyznaczonym miejscu na arkuszu. Pamiętaj że na egzaminie nie będzie możliwości wykorzystania dodatkowej kartki. Jeżeli nie jesteś w stanie wydrukować arkusza, tylko wyświetlasz go sobie na ekranie, to przygotuj sobie czyste kartki, a następnie zaznacz na nich miejsce na rozwiązanie każdego zadania, odpowiadające temu z arkusza.
  6. Spokojnie, to tylko próba, masz jeszcze czas by powtórzyć materiał przed prawdziwym egzaminem. Pomogą Ci w tym wideolekcje Pi-stacji i nagrania z webinarów powtórkowych, do których linki znajdziesz w artykule Powtórka przed egzaminami z matematyki.

Powodzenia! 


Archiwalne egzaminy z 2020 roku

Poniżej znajdziesz nasze archiwalne próbne arkusze egzaminacyjne z 2020 roku, wraz z kluczem odpowiedzi. W sumie w obu egzaminach wzięło udział co najmniej kilkanaście tysięcy uczniów, a kilka tysięcy wpisało swoje odpowiedzi do naszych formularzy. Wszystkie linki wciąż są aktywne. Zachęcamy do korzystania!

 

2020 Próbny egzamin maturalny z matematyki (poziom podstawowy)

Egzamin odbył się 2 czerwca 2020 r.

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/MaturaPistacja2020Arkusz

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/MWE29BvipSg926XZ6

Live stream: https://youtu.be/t8HqG06dOzQ

Klucz rozwiązań: https://bit.ly/MaturaPistacja2020Klucz

 

2020 Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki

Egzamin odbył się w dniach 3-4 czerwca 2020 r. 

Arkusz egzaminacyjny: https://bit.ly/Egzamin8Pistacja2020Arkusz

Formularz odpowiedzi: https://forms.gle/sU94PUpAp26dApep6

Live stream: https://youtu.be/dcon_mxsIsQ

Klucz rozwiązań:  https://bit.ly/Egzamin8Pistacja2020Odpowiedzi