Pytania i odpowiedzi
Do czego służy Pi-stacja?
Czy mogę wykorzystać Pi-stację na zajęciach w mojej szkole?
Ile kosztuje Pi-stacja?
Kto jest autorem Pi-stacji?
Jakie inne projekty prowadzi fundacja Katalyst Education?
Jak powstają wideolekcje Pi-stacji?
Lekcje są nagrywane w oparciu o starannie przygotowywane scenariusze, zgodne z podstawą programową, które są sprawdzane pod kątem jakości merytorycznej, metodycznej i językowej. Podobnej kontroli podlega warstwa wizualna filmu, tworzona przez zespół graficzny w stałym kontakcie z nauczycielami. Potem jeszcze tylko kolejna kontrola jakości zmontowanego materiału, oczyszczenie ścieżki dźwiękowej i po ostatecznym zatwierdzeniu film jest publikowany. Po publikacji do każdego filmu dodawane są napisy (polskie i ukraińskie) oraz plansze podsumowujące w wersji PDF do pobrania i wydrukowania.
Skąd pochodzą środki na rozwój Pi-stacji?
Także Twoja wpłata pomoże nam w dodawaniu nowych wideolekcji Pi-stacji, a tym samym wesprze nas w misji wyrównywania szans wszystkich uczniów. Dowiedz się, jak przekazać nam darowiznę.
Możesz również przekazać na rzecz naszej fundacji 1,5% podatku. Wpisz nasz numer KRS 0000558853 w rocznym zeznaniu podatkowym.
Jak mogę Was wesprzeć?
Dowiedz się, jak przekazać nam darowiznę.
Możesz również przekazać na rzecz naszej fundacji 1,5% podatku. Wpisz nasz numer KRS 0000558853 w rocznym zeznaniu podatkowym.
Możesz nam pomóc nie tylko finansowo.
Obserwuj media społecznościowe Pi-stacji (w tym kanały przedmiotowe na YouTube, Facebook, LinkedIn) i udostępniaj informacje o naszych bezpłatnych zasobach, aby dotarły do jak największej liczby uczniów, rodziców i nauczycieli.
Z radością przeczytamy też, w jaki sposób Pi-stacja wspiera Cię w nauce lub w nauczaniu. Bezpośrednie relacje od użytkowników pomagają nam uwiarygodnić przekaz o skuteczności naszych wideolekcji i wspierają nasze wysiłki związane z pozyskiwaniem środków finansowych na rozwój projektu.
Czy Pi-stacja jest dostępna wyłącznie po polsku?
Jak mogę wykorzystać Pi-stację w szkole?
Pi-stację można wykorzystać na wiele sposobów. Nauczycieli zachęcamy do pokazywania filmów na lekcjach lub polecenia ich uczniom do samodzielnego obejrzenia w domu. Stąd tylko krok do prowadzenia odwróconych lekcji, czyli nowoczesnej metody nauczania, w której uczniowie wstępnie przyswajają materiał w domu, a czas na lekcji przeznaczony jest na wyjaśnianie wątpliwości i ćwiczenia praktyczne. Dzięki temu nauczyciel może wprowadzić indywidualizację nauczania, dostosowując poziom trudności zadań do potrzeb edukacyjnych konkretnego ucznia.
Uczniowie mogą sięgać po Pi-stację, jeśli potrzebują, aby ktoś wyjaśnił im dane zagadnienie innymi słowami, albo jeśli wolą uczyć się z filmów zamiast z notatek czy podręczników. Mogą się nimi także wspomagać, jeśli są w systemie nauczania indywidualnego lub w edukacji domowej. Rodzice natomiast skorzystają z naszych filmów, jeśli chcą razem z dziećmi odrobić zadanie domowe, powtórzyć materiał przed sprawdzianem albo jeśli sami uczą swoje dzieci w programie edukacji domowej.
Nasze pomysły na wykorzystanie wideo w edukacji znajdziesz w dziale „Inspiracje”. Jeśli natomiast znajdziesz własny, oryginalny, autorski sposób na wykorzystanie Pi-stacji, będziemy cieszyć się tym bardziej! Możesz wtedy napisać do nas i opowiedzieć o swoim pomyśle albo pokazać, jak go realizujesz. Może opublikujemy go wtedy jako nową inspirację w naszej bazie tak, aby inni nauczyciele, rodzice lub uczniowie mogli z niego korzystać.
Czy mogę wykorzystać zasoby Pi-stacji we własnych materiałach lub na stronie www?
Wszystkie materiały publikowane na Pi-stacji (wideolekcje, ćwiczenia, próbne arkusze egzaminacyjne, pomoce dydaktyczne itp.) są otwartymi zasobami edukacyjnymi udostępnionymi na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach 4.0 Międzynarodowej (CC BY-NC-SA 4.0). Zgodnie z jej warunkami możesz w pełni legalnie i bezpłatnie kopiować oraz rozpowszechniać nasze wideolekcje, ale wyłącznie w celach niekomercyjnych. Pamiętaj jednak o prawidłowym oznaczeniu źródła: Treści dostępne za darmo na: Pi-stacja (pistacja.tv), licencja CC BY-NC-SA 4.0.
UWAGA: Możliwość korzystania z materiałów publikowanych na Pi-stacji nie jest jednoznaczna ze zgodą na publikację naszego logotypu, a także naszych logotypów przedmiotów, w oderwaniu od naszych materiałów. Logotyp Pi-stacji to zarejestrowany znak towarowy i każdorazowo jego użycie wymaga naszej zgody. W przypadku wątpliwości napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Czy mogę o was napisać?
Czy mogę użyć zrzutów ekranu z Pi-stacji w publikacji?
Czy mogę pokazać Pi-stację na konferencji?
Czy mogę szkolić w zakresie korzystania z Pi-stacji?
Jak mogę się z wami skontaktować?
Jak mogę zgłosić błąd w treści zasobów lub w działaniu strony?