Współpraca

Pi-stacja to nie tylko wideolekcje, ale także różnorodne działania wspierające i promujące nowoczesne nauczanie matematyki. Sprawdź, na ile różnych sposobów możesz z nami współpracować.


Nasza wizja i misja

W fundacji Katalyst Education wierzymy, że możliwy jest świat, w którym dzieci uczą się matematyki równie chętnie, co wchodzenia na drzewa. Wierzymy, że przedmiotów ścisłych można uczyć tak, aby prawdziwie opisywały świat dookoła. Ponadto jesteśmy przekonani, że każdy powinien mieć równe szanse w dostępie do takiej edukacji.

Stworzyliśmy Pi-stację po to, aby wspierać nauczycieli i rodziców w mądrym, efektywnym i atrakcyjnym uczeniu matematyki. Uczniom natomiast dostarczamy wysokiej jakości, sprawdzone przez nauczycieli materiały wideo do samodzielnej nauki. Wszystko po to, żeby brak dostępu do płatnych korepetycji nie pozbawił nikogo szans na lepszą edukację.

Nasze narzędzia

Strona internetowa pistacja.tv

Pi-stacja to nieustannie rosnąca kolekcja krótkich filmów edukacyjnych realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego i ściśle do niej dopasowanych. Oddajemy naszym odbiorcom wysokiej jakości materiały edukacyjne, z których można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie na komputerze, tablecie lub telefonie komórkowym.

Kto i jak może korzystać z Pi-stacji? Nauczycieli zachęcamy do pokazywania filmów na lekcjach, co może dać im czas, aby popracować indywidualnie z najbardziej potrzebującymi uczniami. Nasze filmy nadają się również do powtarzania materiału w domu. Stąd tylko krok do prowadzenia odwróconych lekcji, czyli nowoczesnej metody nauczania, w której uczniowie wstępnie przyswajają materiał w domu (zazwyczaj przy pomocy filmów edukacyjnych), a czas na lekcji przeznaczony jest na wyjaśnianie wątpliwości i ćwiczenia.

Uczniowie mogą sięgać po Pi-stację, jeśli potrzebują, aby ktoś wyjaśnił im dane zagadnienie innymi słowami albo jeśli wolą uczyć się z filmów, a nie z notatek czy podręczników. Mogą się nimi także wspomagać, jeśli są w systemie nauczania indywidualnego. Rodzice natomiast skorzystają z naszych filmów, jeśli chcą razem z dziećmi odrobić zadanie domowe albo jeśli sami uczą swoje dzieci w programie edukacji domowej.

Wszystkie filmy publikowane na portalu pistacja.tv znajdują się również na YouTube na kanale pistacjamatematyka. Na portalu łatwiej jednak je znaleźć dzięki naszej wyszukiwarce oraz przypisaniu do działów podstawy programowej (np. Geometria przestrzenna). Każda wideolekcja jest opatrzona opisem, z którego można wywnioskować jej zawartość, a także opisana wymaganiami z podstawy programowej. Wreszcie, z portalu można pobrać na dysk dowolną wideolekcję w formacie MP4, jak również jej planszę podsumowującą w PDF oraz transkrypcję całej lekcji.

Inspiracje

Dla wszystkich odwiedzających naszą stronę przygotowaliśmy zakładkę “Inspiracje”. Zamieszczamy tam pomysły na wykorzystanie wideolekcji w uczeniu matematyki - pomysły dla siebie znajdą tam nauczyciele, uczniowie i rodzice. W “Inspiracjach” zamieszczamy także aktualności dotyczące projektu. Inspiracji nieustannie przybywa i wszystkie są publikowane na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe. Możesz więc z nich swobodnie korzystać, przerabiać je, publikować (za podaniem źródła) i udostępniać. Legalnie i za darmo!

Zostaw nam kontakt do siebie

Za pomocą formularza kontaktowego możesz skontaktować się z nami o każdej porze - na pewno odpowiemy! Zostaw nam do siebie kontakt jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w programie, albo zgłoś uwagi do portalu albo do poszczególnych wideolekcji. Rozwijamy nasze projekty w ścisłym kontakcie z bezpośrednimi użytkownikami i jesteśmy otwarci na pomysły i sugestie wskazujące nam jak możemy tworzyć jeszcze lepsze zasoby. Wysyłając do nas wiadomość za pomocą formularza kontaktowego zgadzasz się z naszą polityką prywatności.

Zaproś nas na konferencję

Organizujesz konferencję, piknik rodzinny lub inne większe wydarzenie w Twojej okolicy i chcesz, żeby twórcy Pi-stacji dołączyli do grona prelegentów i/lub wystawców? Mamy doświadczenie w prezentacjach, uczestniczyliśmy w wielu panelach dyskusyjnych i prowadzimy warsztaty.

Chętnie wzbogacimy także Twoje wydarzenie. Przyjedziemy i pokażemy Pi-stację uwzględniając potrzeby i zainteresowania danej grupy odbiorców.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szkolenia stacjonarne

Reprezentujesz instytucję szkoleniową? A może na własną rękę organizujesz warsztaty dla nauczycieli? Chętnie przeprowadzimy dopasowane do Twoich potrzeb szkolenie z wykorzystania Pi-stacji w nauczaniu matematyki.

Dlaczego warto? Uczestnicy podczas szkolenia:

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli matematyki w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Warsztaty dostosowujemy do poziomu zaawansowania uczestników.

Czas trwania: 3 godziny zegarowe

Liczba uczestników: maksymalnie 25-30 osób

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma pisemne zaświadczenie o uczestnictwie.
Chcesz wiedzieć więcej o wymaganiach organizacyjnych? Znajdziesz je tutaj.

Fundacja Katalyst Education pokrywa wynagrodzenia trenera/trenerki. Będziemy wdzięczni za pokrycie kosztów dojazdu i/lub noclegu (wystawiamy faktury VAT) - pomoże nam to zrealizować więcej takich szkoleń w Polsce i dotrzeć do większej liczby nauczycieli.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Masz dodatkowe pytania? Potrzebujesz dedykowanej oferty szkoleniowej? Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nie znalazła(e)ś nic dla siebie?

To się zdarza. Nie na wszystko potrafimy wpaść sami. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i formy współpracy. Jeśli masz propozycję, napisz do nas. Zobaczymy, co da się zrobić!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.